מדריכי ריפוי טבעי

אהבתם את מה שקראתם? לשירותכם הבאנו מספר אתרים נוספים לקידום הבריאות הטבעית: טופהיל, סכרת, לב וכלי דם, קנדידה, סרטן, הומאופתיה.

ייעוץ תזונתי אישי

לרשותכם יועצי תזונה בטלפון 039569449. כתובתנו: בתוך סימטת ברקוביץ', פינת מדרחוב רוטשילד 28, ראשון לציון (מפת הגעה+חניה).

ניווט

טריגליצרידים הם שומנים בדם הנוצרים מעודף פחמימות שלא נשרפו. הפחמימות נשרפות בתהליך ביוכימי מורכב מאוד, שנקרא מעגל קרבס - מעגל שריפת הפחמימות והפיכתן לאנרגיה. עלייה ברמות טריגליצרידים בדם קשורה גם היא לסיכון מוגבר של התפתחות טרשת העורקים, המהווה גורם עיקרי להתקפי לב ולשבץ מוחי. טריגליצרידים מורכבים מגליצרול ומחומצות שומן רוויות, שהן בד"כ ממקור של שומן מן החי. טריגליצרידים הופכים בחלקם לכולסטרול מסוג LDL ("הרע").

למה גורמות רמות גבוהות של טריגליצרידים?

מחקרים מוכיחים, שתזונה העשירה בשומנים רוויים גורמת לשינוי בגמישות קרומי התאים בגוף. כשקרומי התאים נעשים נוקשים יותר, נפגע התפקוד התקין שלהם וחלה ירידה ביכולת התגובה שלהם לוויסות ההורמונאלי. מסתבר, שפגיעה מסוג זה עלולה להוביל למספר מחלות כרוניות קשות, כגון: טרשת העורקים, סכרת וכו`.

 

כיצד להפחית רמות טריגליצרידים? להלן מספר עצות:

 

הגברת שריפת הפחמימות

יש להגביר את שריפת הפחמימות על ידי רכיבים של מעגל קרבס שהם: ויטמינים של קבוצת B, קו אנזים 10Q, כרום, מגנזיום, מנגן ועוד. חוסר בגורמים אלה, מעלה את רמת הטריגליצרידים. (הרחבה ראה בהמשך).

 

צמצום צריכת סוכרים ופחמימות

צמצם צריכת סוכרים ופחמימות - במיוחד סוכר וקמח לבן ומוצריהם.

 

פעילות גופנית<

הגברת פעילות גופנית גורמת לשריפת עודף הקלוריות.

 

הגדלת צריכת חומצות שומן

הגבר צריכת חומצות שומן מסוג אומגה 3 ואומגה 6. שומנים אלה הם מרכיב חיוני: במעטפות התאים, במוח והורמונים. אומגה 3 מופקת משמן דגים. להלן תפקידים בגוף בנוסף להפחתת רמות גבוהות של טריגליצרידים.

  • פועלות כנוגדי דלקת - טיפול תומך בטיפול בדלקת פרקים שגרונית.
  • לטיפול במחלות מעיים דלקתיות - קוליטיס וקרוהן.
  • השפעה טובה על העור ופסוריאזיס.
  • לשמירה על גמישות קרומי התאים.
  • לתפקוד תקין של המוח - טיפול תומך בטיפול בהפרעות קשב וריכוז, דיכאון.

לב בריא