מדריכי ריפוי טבעי

אהבתם את מה שקראתם? לשירותכם הבאנו מספר אתרים נוספים לקידום הבריאות הטבעית: טופהיל, סכרת, לב וכלי דם, קנדידה, סרטן, הומאופתיה.

ייעוץ תזונתי אישי

לרשותכם יועצי תזונה בטלפון 039569449. כתובתנו: בתוך סימטת ברקוביץ', פינת מדרחוב רוטשילד 28, ראשון לציון (מפת הגעה+חניה).

ניווט

הקדמה

רמות כולסטרול גבוהות, נחשבות מהגורמים העקריים להתפתחות טרשת עורקים ומחלות קרדיו-וסקולאריות.

 

נוהגים להבדיל בין שני סוגי כולסטרול LDL - ה"רע" ו- HDL - ה"טוב". הכולסטרול מטיפוס LDL עובר חימצון ע"י רדיקלים חופשיים, שוקע בדפנות כלי הדם ומעורר שרשרת תהליכים הרסניים, שמביאה בסופו של דבר להיצרות כלי הדם. לעומתו, הכולסטרול המכונה HDL פועל בצורה הפוכה ומונע נזקים אלו. לכן, רצוי שרמת HDL בדם תהיה גבוהה.

 

מהייכן מגיע הכולסטרול?

הכולסטרול מגיע לדם משני מקורות:

1. ייצור עצמי על ידי הכבד,

2. דרך המזון. מזון שמקורו מהחי כגון: בשר, ביצים, חלב וכו', המכילים כולסטרול. מזון מהצומח אינו מכיל כולסטרול.

 

מסתבר, שבמרבית המקרים, כ-58%, הגורם לעודף כולסטרול בדם הוא דווקא חוסר איזון בסינתזה שלו בכבד. כך שדיאטה דלת כולסטרול תסייע רק לכ- 15% מהחולים להפחית את רמתו בדם. המחקרים מלמדים כי מרבית התרופות להורדת כולסטרול אכן מצליחות לצמצם את רמותיו בדם. אך מה שהן לא מצליחות לעשות הוא - להאריך את תוחלת חייו של מי שנוטל אותן. ישנם מספר רכיבים תזונתיים המסייעים להורדת רמות גבוהות של שומני הדם ובצורה כזו מצמצמים את נזקיהם לכלי הדם של הלב. אמנם רמות גבוהות של כולסטרול נמצאות במוקד ההתעניינות להתפתחות מחלות לב וכלי דם, אבל נזכור כי לטרשת העורקים שותפים מלבד הכולסטרול, גם טריגליצרידים, הומוציסטאין (ראה נושא), הצטברות טסיות דם, פיברינוגן וחומרים נוספים. לכן הטיפול למניעת טרשת עורקים, צריך לכלול את יתר המרכיבים, ולא רק בכולסטרול. נוהגים להבדיל בין שני סוגים: HDL - 'הכולסטרול הטוב' ו LDL - 'הלא טוב'. LDL  הוא כולסטרול שעבר חימצון על ידי רדיקלים חופשיים ושוקע בדפנות כלי הדם. HDL  -  'הכולסטרול הטוב', פועל בצורה הפוכה ומונע נזקים לכלי הדם. לכן כדאי להעלות את רמתו. נזכור כי לכולסטרול יש תפקידים חיונים בגוף. רמה נמוכה מידי מעידה על ירידה בתפקודי כבד.

עצירות: העצירות היא מגורמים העיקרים בעליית הכולסטרול. מאחר שבמצב עצירות יותר כולסטרול נספג על ידי המעי הגס. הכולסטרול מגיע למעי הגס משני מקורות: א' מהמזון, ב' משאריות של מיץ המרה שמגיעות אליו. לפיכך, הטיפול בכולסטרול הוא בראש ובראשונה טיפול בעצירות. מאחר ונאמר לעייל כי הפחתת הכולסטרול בתזונה בלבד עוזרת רק ל 15% מהחולים. לכן הפסקת אכילת ביצים לא עוזרת במיוחד.

תרופות: התרופות להורדת כולסטרול פועלות על תפקודי הכבד, לכן הן אמנם מצליחות להוריד את רמתו, אבל הן פוגעות בתפקודי הכבד. מאחר וכולסטרול הוא חומר מוצא לחומרים חיוניים. בשימוש ממושך עלול להיות נזק לבריאות. לעיתים קרובות נגרם נזק בלתי הפיך. רמת הכולסטרול האופטימאלית המומלצת על ידי הרפואה המקובלת היא בסביבות ה 200. דע! אין להזדרז לקבל תרופות גם אם הרמה בסביבות ה 300, כי אפשר להורידו  על ידי אמצעים טבעיים, שהם שינויים בתזונה ותוספי תזונה.

עישון וקפה:  מהניסיון שלי עם מטופלים מצאתי, כי גם עישון וקפה מעלים כולסטרול.

להרצאה של ד"ר אבני   http://www.youtube.com/watch?v=p8E63xmgam0&feature=related<

להרחבה אודות כולסטרול טוב (HDL), חשיבותו הרבה וכיצד מטפחים את רמתו התקינה בדם - ראה מדור 'מאמרים'.

לב בריא