מדריכי ריפוי טבעי

אהבתם את מה שקראתם? לשירותכם הבאנו מספר אתרים נוספים לקידום הבריאות הטבעית: טופהיל, סכרת, לב וכלי דם, קנדידה, סרטן, הומאופתיה.

ייעוץ תזונתי אישי

לרשותכם יועצי תזונה בטלפון 039569449. כתובתנו: בתוך סימטת ברקוביץ', פינת מדרחוב רוטשילד 28, ראשון לציון (מפת הגעה+חניה).

ניווט

מקור: ד"ר אברהמי רם, מרפאה לטיפול בדליות:   http://www.dravrahami.co.il/site/siteContentPage.asp?PageID=4

 אמבוליזציה - פעולה לטיפול בוורידים מרובים או הישנות ורידים לאחר ניתוח. מבוצעת גם לטיפול בכיבים  ורידיים קשים. אמבוליזציה מתבצעת תחת שיקוף ובצורה מבוקרת. מהות הפעולה -  מערכת הורידים החולה על ידי הזרקת חומר סקלרוזנטי . הפעולה מבוצעת במשך כשעה, ללא הרדמה ודורשת מיומנות גבוהה. טובה למקרים קשים של דליות וורידים שקשה לטפל בהם בניתוח או באנדו לייזר והטרשה רגילה.

בצקות (Adema) - נפיחות ברגליים שעשוייה להיווצר מאגירת נוזלים, בעיות במערכת הלימפה אי ספיקה ורידית  ועוד.  רצוי לטפל בגורם לבצקת, אך ניתן להקל בחבישות אלסטיות והרמת הרגליים במנוחה.

גרד ברגליים -  תופעת גרד  ברגליים מאוד שכיחה בבעיות ורידים . יתכן גרד בשוקיים עקב עמידה והתנפחות הורידים ושכיח מאוד גרד עז לאחר הורדת הגרב האלסטית זו נובעת מהתנפחות מהירה של הורידים וכלי הדם בעור . באם נטפל בסיבת הגרד - בורידים, הגרד יעלם .  ניתן להקל על גרד קיים במשחות ותרופות מונעות גרד. רצוי שלא לגרד העור  למניעת פציעתו וכניסת זיהום.  ניתן להשתמש בהרטבות מים קרים על המקום  להקלה ומניעת הגרד .

דליות - ורידים שהתנפחו והתרחבו בשל אי ספיקת מסתמים ועליית לחץ במערכת הורידים. גורמים להפרעה אסתטית או להפרעה קלינית: כאבים בעמידה, בצקות, גרד, שינויי פיגמנטציה בעור, כתמים חומים ואף פצעים.

הטרשה (סקלרוזציה) - הזרקת חומר לוורידים או הנימים הגורמת להרס מכוון שלהם.  משמשת  לעיתים כתחליף לניתוח דליות  להעלמת נימים.

הטרשה תחת סונר- דופלקס: תהליך בו  רופא כלי דם מזריק חומר לוריד בהנחית סונר כך ניתן לראות מיקום הוריד ותנועת החומר בו . שיטה זו  נעשית במרפאת הרופא ועורכת מספר דקות ללא הרדמה וללא כאב ממשי . לאחריה נאגדת הרגל בחבישה אלסטית או גרב אלסטית וניתן להמשיך בשגרת היום . הטיפול מכוון לורידים מקולקלים שנישנו לאחר ניתוח או כתחליף לניתוח במידה  ורצוננו להרוס הוריד ללא הוצאתו  בניתוח .

הטרשה בעזרת סונר -דופלר: טכניקה להזרקת חומר שהורס ורידים לא תקינים, אך אינם בולטים. הסונר עוזר בהכוונה ואיתור הווריד. ההטרשה נעשית ללא הרדמה במרפאת הרופא .

ורידים - כלי הדם המחזירים דם מהרקמות אל הלב. כשהוורידים תקינים לא רואים דליות או ורידים נפוחים. אם יש ליקוי בוורידים ואי ספיקת מסתמים, הוורידים יתנפחו בזמן שאנחנו עומדים. ליקוי בוורידים מתאפיין לעתים גם בבצקות, כאבים בעמידה, גרד בעור,  שינויי צבע בעור, חום מקומי והתכווציות ליליות. במקרים של חסימה בוורידים (פקקת), ייתכנו בצקות, כאבי רגליים, אודם ורגישות מקומית . בכירורגית כלי דם, מטפלים בורידים הבולטים והנפוחים וכן בוורידים החסומים  כתוצאה מפקקת שטחית או עמוקה של הוורידים .

ורידים עמוקים - מערכת הוורידים העיקרית ברגליים,  נמצאת עמוק בתוך השרירים בסמוך לעורקים הגדולים של הרגל. מערכת ורידים זו   מעבירה כ - 95 אחוזים  מזרימת הדם  מהרגלים אל הלב.  המערכת מכילה שסתומים חד-כיוונים, שמאפשרים זרימת דם רק חזרה מהרגליים  ללב. DVT - פקקת ורידים עמוקה.

 אם נוצרת פקקת בוורידים אלו,  הרגל תתנפח ותכאב. במקרים כאלה, יש צורך בטיפול נוגד קרישה והליכה עם גרביים אלסטיות לתקופה מוקצבת.  לעתים, כתוצאה  מפקקת עמוקה, נהרסים השסתומים החד- כיווניים בוורידים, נוצרות בצקות  ומופיעות נפיחויות ברגל בעת עמידה.

ורידים שטחיים -  נקראים גם הספנה הגדולה והספנה הקטנה או בעברית -  הווריד הצפון הגדול והווריד הצפון הקטן . הספנה הגדולה נמצאת מתחת לעור של הרגל הגדולה, מהמפשעה לקרסול בחלק הפנימי. המסלול של הספנה הקטנה יוצא מחלקו החיצוני של  הקרסול ומטפס עד לאזור הברך . הוורידים הללו מעבירים דם לכיוון הלב.

פגיעה בשסתומים של מערכת זו, גורמת להופעת דליות. ברוב המקרים, הנטייה לדליות ואי ספיקה היא גנטית, אך יש גורמים נוספים כמו הריונות מרובים, טיפולים הורמונלים ועמידה ממושכת מעל תשע שעות ביום. במקרים של טרומבוזה בוורידים השטחיים,  יופיע פס אדום וכואב  לאורך מיקומו של הווריד. במקרה כאלה, נזדקק לטיפול מיוחד  למניעת הווצרות קרישים נוספים או סילוקו של קריש הדם הקיים.

כיבים ונוסטטיים - פצעים שטחיים או עמוקים ברגליים הנגרמים בשל  מחלת ורידים קשה ו/או  יתר לחץ דם ורידי ברגליים, המלווה בשינוי צבע  ובצקות ברגליים . דורש טיפול נכון במשך שבועות עד חודשים -  עד לריפוי מווחלט. (ראה טיפול בכיבים ופצעי לחץ).

נימים - מערכת ורידים זעירה בסמוך לעור. נימים הם  ורידים דקים ביותר ולעיתים קיים  קשר בינם לבין מערכת הוורידים השטחית. כשמערכת זו אינה תקינה, יש לטפל קודם בוורידים ולאחר מכן בנימים. אם הבעיה בנימים בלבד,  הטיפול יהיה אך ורק בהם. הטיפול השמרני הוא בהריסתם. הרס הנימים יתבצע בדרך כלל  בהזרקות  אך לעתים בלייזר חיצוני. נימים בולטים, בדרך כלל, מבטאים נטייה משפחתית. הטיפול בנימים אינו בגורם עצמו אלא בתופעה, ולכן תיתכן הופעה חוזרת שלהם לאחר טיפולים - ושוב נאלץ לחזור על הטיפול.

לב בריא